Fshati Tatzat në Delvinë, një mrekulli për adhuruesit e natyrës

31 Gusht, 2021 - 3:28 pm

Fshati Tatzat në Delvinë të Shqipërisë, është një qoshk piktoresk, edhe pse pak i njohur, por që vizitohet rregullisht nga adhuruesit e natyrës dhe aventurës.

Natyrë e paqtë, plot ngjyra, aromë, tinguj, ujë i kristaltë burimi dhe ajër i pastër.

Bashkia e Delvinës përcolli pamje nga ky fshat në këto ditë të fundit të gushtit, duke u kujtuar adhuruesve të natyrës vizitën e radhës, transmeton KultPlus.

Pamjet tregojnë një mrekulli për t’u parë e prekur nga çdo adhurues i natyrës.

Tatzat ndodhet rreth 144 kilometra në jug të Tiranës. / KultPlus.com

Të ngjajshme