“Gëzuar ditëlindjen zog”, i uron bashkëshorti Rita Orës në shqip

27 Nëntor, 2022 - 11:19 pm

Rita Ora dje ka festuar ditëlindjen, ku mbushi 32 vjeç, shkruan KultPlus.

Pikërisht në këtë ditë të veçantë për të, ylli botëror është bërë pjesë e pullës postare të Kosovës.

Rita Ora ka falënderuar për këtë dhuratë vendin e saj. Ajo përmes një postimi ka shkruar se ndihet e nderuar dhe e lumtur që do të jetë pjesë e postës së Kosovës, pranë gjyshit të saj Besim Sahatçiut.

Në mesin e urimeve të shumta që mori këngëtarja, ajo që ra në sy ishte urimi në gjuhën shqipe i bashkëshortit të saj, regjisorit Taika Waititi.

Ai foton e pullës postare e ka shpërndarë në rrjetin social “Instagram”, në mesin e disa fotografive tjera, ku ka shkruar: Gëzuar ditëlindjen Zog. /KultPlus.com

Të ngjajshme