HBO ofron program falas për ta lehtësuar distancimin social

5 Prill, 2020 - 9:30 pm

Para publikimit të shërbimit të transmetimit HBO Max, HBO do të mundohet të lehtësojë distancimit social duke vënë në dispozicion 500 orë program falas për një kohë të kufizuar, nën titullin #StayHomeBoxOffice.

Promovimi fillon më 3 prill dhe do të përfshijë transmetim falas të serialeve si “The Sopranos”, “The Wire” dhe “Veep”, dokumentarë të HBO-së dhe disa filma të Warner Bros.

Shumë nga filmat kanë për target fëmijët ose një audiencë familjare, të tilla si “Pokemon Detective Pikachu”, “Smallfoot” dhe “Lego Movie 2: The Second Part”.

Programimi do të jetë në dispozicion pa abonim në HBO Now dhe HBO Go.

HBO Max, ndërmarrje rrjedhëse e kompanisë, ishte planifikuar të lansohej në maj.

HBO, Warner Bros dhe CNN janë të gjitha njësi të WarnerMedia. Klan Kosova / KultPlus.com

Të ngjajshme