Historike, Laura Fazliu fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

30 Qershor, 2022 - 5:32 pm

Laura Fazliu i ka sjell Kosovës medaljen e dytë të artë nga Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Xhudistja nga Kosova triumfoi ndaj spanjolles, Perez Cabana, -63 kg.

Trajnerja Majlinda Kelmendi e motivoi gjatë gjithë takimit që të jap më të mirën dhe kësisoj Fazliu i siguroi medaljen e katërt Kosovës në LM “Oran 2022.”

Në vazhdim, Akil Gjakova do të luftojë për medaljen e bronztë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme