Hotelet më mahnitëse dhe luksoze në botë

14 Maj, 2021 - 10:00 am

Një libër i botuar nga teNeues ka prezantuar disa nga hotelet më mahnitëse nga Alpet në Ande.

Në mes të peisazheve natyrore që të lënë pa frymë, këto ambiente shkojnë përtej ëndrrave më të çmendura dhe luksoze.

Nga një kamp në safari në Afrikën e Jugut, një hotel në Bali dhe një tjetër në Peru, tek një dhomë në mes të alpeve të Zvicrës, këto hotele do iu sigurojnë padyshim disa ditë relaksi total.

 The Machu Picchu Pueblo Hotel në Cusco, Peru
Hoteli Alila Ubud në Bali, Indonezi,
Premium Eco Resort Priesteregg, në Austri
Resorti Mahu Whenua në Wanaka, Zelanda e Re
Emirates One & Only Wolgan Valley në Uellsin e Ri Jugor, Australi
Six Senses Bumthang Resort në Bumthang, Butan
Resorti Hoshinoya Gugua në Taichung, Tajvan
Mali Copperhill në Are, Suedi
Marataba Safari Lodge në Parkun Kombëtar Marakele të Afrikës së Jugut
 Szuflandia Resort në Pyllin Beskid në Wisla, Poloni

Të fundit

Të ngjajshme