Kryeministri holandez shkon në punë me biçikletë, kishte takim për Covid19

28 Shtator, 2020 - 8:58 pm

Po bën bujë në rrjetet sociale një e diel e kryeministri holandez.

Mark Rutte kishte takim të rëndësishëm dje në Hagë ku pritej të diskutohej për masat e reja në shtetin që ai është kryeministër.

Kryeministri i Holandës nuk dallonte fare nga qytetarët tjerë në asnjë aspekt.

Me veshje sportive, me biçikletë mesatare, me farmerka, bluzë, syzet në kokë, dhe një kafe në dorë, Rutte shkoi në zyre të takonte kabinetin qeverisës.

Shembull i mirë, apo jo?/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme