Inva Mula me zërin e dridhur: Rroftë Avni Mula, rroftë arti shqiptar

30 Tetor, 2020 - 2:01 pm

Sopranoja e njohur Inva Mula ka folur shumë shkurt dhe me zërin e dridhur në ceremoninë e nderimin të të atit, kompozitorit të njohur Avni Mula i cili u nda nga jeta një natë më parë.

“Këtu filloi arti i lirisë. Rroftë arti, rroftë Avni Mula, rroftë arti shqiptar”, u shpreh Inva Mula.

Mula u nda nga jeta në moshën 92-vjeçare dhe la pas një kontribut të madh në artin shqiptar. Në ceremoninë për homazhet në nder të tij morën pjesë politikanë, artistë dhe figura të tjera të njohura./mv.abcnews.al/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme