Ish refugjati shqiptar Arten Llazarin, vlerësohet me titullin “Honorary Doctorates” në Britani

19 Shtator, 2019 - 2:42 pm

Universiteti i Wolverhampton në Angli vlerëson me titullin “Honorary Doctorates”, Arten Llazarin. Ish refugjat, sot drejton “Qendrën për Refugjatë dhe Migrantë” me degë në tre qytete në Britani, shkruan KultPlus.com

Llazari u vlerësua për kontributin e tij në fushën e bamirësisë, mbështetjes së emigrantëve dhe integrimin e tyre në shoqëri.

Të fundit

Të ngjajshme