Kapiteni i Serbisë, Tadiq: Shaqiri e bën më së miri

2 Dhjetor, 2022 - 11:00 pm

Kapiteni i Serbisë, Dushan Tadiq, ka pranurar shkëlqimin e Xherdan Shaqiri në ndeshjen ndaj Serbisë.

Shaqiri e Xhaka e eliminuan Serbinë nga Kampionati Botëror që po mbahet në Katar.

“Nuk do të flas tani për gjëra taktike. Ne duam sulmuesit e krahut në beka, e më pas Shaqiri e bën këtë më së miri dhe ne nuk e përcjellim deri në fund. Ky është një shembull”, ka thënë Tadiq pas ndeshjes, ndër të tjera. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme