KFOR-i nderon ish-komandantin Reinhardt: Ne si ushtarë nuk i harrojmë vëllezërit tanë

2 Dhjetor, 2021 - 8:00 pm

Pjesëtarët e KFOR-it në Kosovë kanë nderuar sot ish-komandantin, duke ulur flamurin e KFOR-it në gjysëmshtizë, shkruan KultPlus.

“Me zemër të rënduar përshëndesim dhe e ulim flamurin e KFOR-it në gjysmështizë për humbjen e ish-komandantit, gjeneral Dr. Klaus Reindhardt”, thuhet në një postim në Facebook.

“Ne si ushtarë të KFOR-it nuk i harrojmë kurrë vëllezërit tanë dhe të gjithë ndajmë dhimbjen për humbjen e ish-komandantit tonë. U prefsh ne paqe gjeneral. Nuk do të harrohesh kurrë”, thuhet në njoftimin e KFOR-it në “Facebook”.

Gjenerali Reinhardt komandoi KFOR-in ndërmjet 8 tetorit 1999 dhe 18 prillit 2000. /KultPlus.com

Vdes komandanti i parë i KFOR-it në Kosovë, Klaus Reinhardt - Telegrafi

Të ngjajshme