Kosnett uron Pashkët: Kjo ditë na kujton fuqinë e këmbënguljes së kosovarëve

2 Maj, 2021 - 1:26 pm

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett u ka uruar ditën e Pashkëve të gjithë besimtarëve të komunitetit Ortodoks të Kosovës.

Me këtë rast, ai ka thënë se kjo ditë kujton fuqinë e vetë-përmirësimit dhe këmbënguljes së kosovarëve pa marrë parasysh pengesat.

“Urime dita e Pashkëve të gjithë pjestarëve të komunitetit Ortodoks të Kosovës. Ndërsa reflektojmë për një vit sfidues, sot kjo ditë na kujton fuqinë e vetë-përmirësimit dhe këmbënguljes së kosovarëve të zakonshëm, pa marrë parasysh pengesat”, ka shkruar Kosnett në Twitter. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme