Kosovare Asllani me Suedinë fitojnë vendin e tretë në Kupën e Botës

6 Korrik, 2019 - 8:00 pm

Suedia e ka fituar medaljen e bronztë në Kupën e Botës në kategorinë e femrave, pasi e ka mposhtur 2-1 Anglinë.

Golin e parë të ndeshjes e shënoi Kosovare Asllani në minutën e 11-të, për t’i dhënë kështu epërsinë suedezeve.

Sofia Jakobsson (22’) shënoi për 2-0 për Suedinë, mirëpo përfaqësueset e ‘Tre Luanëve’ u këndellën shpejtë.

Francesca Kirby shënoi në minutën e 31’-të, për ta ngushtuar kështu rezultatin në 2-1, e që kaq kishte nga pjesa e parë.

Pjesa e dytë kishte disa shanse të mira për shënim, mirëpo futbollistet e të dyja anëve nuk arritën t’i konkretizonin ato.

Kosovare Asllani kishte paraqitje të jashtëzakonshme, e që me golin e shënuar sot (6 korrik), ishte i treti në këtë Kampionat Botëror që u zhvillua në Francë. /Telegrafi/