Kryeministri Kurti: Serbia nuk kalon, urime Zvicrës

2 Dhjetor, 2022 - 10:47 pm

Zvicra e ka zhvilluar sonte ndeshjen ndaj Serbisë, e vlefshme për Kampionatin Botëror, dhe kësisoj arriti që të kualifikohet në mesin e 16 kombëtareve më të mira në botë, shkruan KultPlus.

Me një epërsi 3:2, Zvicra ka fituar në ndeshjen me Serbinë.

Me këtë rast ka reaguar kryeministri Albin Kurti nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“Serbia nuk kalon. Urime Zvicrës!”, ka shkruar ai në mbishkrimin e fotografisë së Xherdan Shaqirit e Granit Xhakës. / KultPlus.com

Të ngjajshme