Kryeministri Rama kërkon ndihmë nga Turqia dhe Arabia Saudite

28 Nëntor, 2019 - 11:45 pm

Ku do të kërkojë mbështetje financiare Shqipëria për të rindërtuar banesat e shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit?

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është shprehur në emisionin Open se ka komunikuar me presidentin e Turqisë Erdogan dhe i ka kërkuar atij një konferencë donatorësh në lindje dhe perëndim.

“Europa? Është Arabia Saudite, Turqia ku drejtojnë miqtë e mijë. I jam drejtuar edhe Australisë edhe Izraelit.

Kam folur me presidentin turk për një konferencë donatorësh me vendet e lindjes, një konferencë donatorësh me vendet e perëndimit”. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme