Kurti e Çeku udhëtojnë për në Gjermani

9 Dhjetor, 2023 - 9:30 am

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar dje për në Berlin të Gjermanisë, shkruan KultPlus.

Atje kryeministri Kurti, i shoqëruar edhe nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, do të marrë pjesë në Kongresin e Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë (SPD).

Në kuadër të kongresit do të zhvillojë takime me politikanë dhe deputetë të ndryshëm të SPD-së gjermane.

Ndërkaq të dielën, do të takojë pjesëtarë të mërgatës në Gjermani. /KultPlus.com

Të ngjajshme