Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme

24 Janar, 2022 - 10:52 am

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e faturës së energjisë elektrike, shkruan KultPlus.

Kjo seancë është thirrur nga partitë opozitare, të cilat kundërshtuan fuqishëm mundësinë e rritjes së çmimit të energjisë elektrike.

Në anën tjetër, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi për rikthimin e bllokut B2 i TC ‘Kosova B’, me fuqi 245 MW.

Në rend dite është vetëm një pikë, debat parlamentar lidhur me shtrenjtimin e energjisë elektrike dhe seanca është paraparë që të fillojë nga ora 12:00. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme