Laura Fazliu fantastike, kalon në çerekfinale

17 Shkurt, 2024 - 10:35 am

Xhudistja kosovare Laura Fazliu ka arritur në çerekfinale në Grand Slamin që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Ajo mposhti me Ippon, hudhi Ëazaari dhe zuri në mbajtje për 10 sekonda garuesen gjermane, Agatha Schmidt.

Në çerekfinale Fazliu, në kategorinë deri në 63 kilogramë ndeshet me garuesen nga Austria, Lubjana Piovesana.

Të ngjajshme