Laura Fazliu shënon fitore të madhe, mposht medalisten botërore

17 Prill, 2021 - 2:30 pm

Sot Laura Fazliu ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili është duke u mbajtur në Portugali, përcjell KultPlus.

Fazliu e ka mposhtur holandezen Juul Franssen, fituesen në fuqi të medaljes së bronztë botërore. Kujtojmë se Franssen ka dy medalje botërore dhe një medalje evropiane nga viti i kaluar.

Fazliu realizoi hedhje për Waza-Ari që i mjaftoi për fitore dhe avancimin tutje në kategorinë deri 63 kilogramë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme