Lista e plotë e fituesve të People’s Choice Awards 2020

16 Nëntor, 2020 - 6:18 pm

Artistët më të mirë të muzikës, filmave, televizionit dhe pop culture u mblodhën në People’s Choice Awards për më të mirin e 2020-ës.

Shfaqja, e cila u transmetua ditën e dielë, nderoi Jennifer Lopez me Çmimin e ikonës, Tracee Ellis Ross me Çmimin e ikonës së Modës dhe Tyler Perry me Çmimin e Kampionit.

Chloe x Halle dhe Justin Bieber performuan ndërsa prezantuesit ishin Addison Rae , Armie Hammer , Alison Brie , Jameela Jamil , Christina Hendricks , Bebe Rexha , Machine Gun Kelly , Sofia Carson , Tyler, dhe Tiffany Haddish .

Yjet më të nominuar të mbrëmjes ishin Justin Bieber dhe Lady Gaga, me plot 7 nominime, por cilët janë fituesit? Listën e plotë me kategoritë kryesore e gjeni më poshtë:

People’s Champion Award: Tyler Perry

Fashion Icon Award: Tracee Ellis Ross

People’s Icon of 2019: Jennifer Lopez

Filmi i 2020-ës: Fitues: Bad Boys for Life

Filmi Komedi i 2020-ës Fitues: The Kissing Booth 2

Filmi aksion më i mirë i 2020 Fitues: Mulan

Drama më e mirë Fituesi: Hamilton

Artisti më i mirë mashkull Fitues: Will Smith, Bad Boys for Life

Artistja më e mirë femër Fitues: Tiffany Haddish, Like A Boss

Artisti më i mirë në komedi Fitues: Joey King, The Kissing Booth 2

Artisti më i mirë në dramë Fitues: Lin-Manuel Miranda, Hamilton

Seriali i 2020 Fitues Grey’s Anatomy

Seriali dramatik më i mirë i 2020 Fitues: Riverdale

Seriali komedi më i mirë i 2020 Fitues: Never Have I Ever

Reality Show i 2020 Keeping Up with the Kardashians

Konkursi më i mirë televiziv i 2020 Fitues: The Voice

Artisti më i mirë mashkull në seriale Fitues: Cole Sprouse, Riverdale

Artistja më e mirë Fitues: Ellen Pompeo, Grey’s Anatomy

Artisti më i mirë në serialet komedi Fitues: Sofía Vergara, Modern Family

Artisti më i mirë mashkull për 2020 Fitues: Justin Bieber

Artistja më e mirë e 2020 Fitues: Ariana Grande

Grupi më i mirë i 2020 Fitues: BTS

Kënga e 2020Fitues: “Dynamite,” BTS

Albumi i 2020 Fitues: Map of the Soul: 7, BTS

Artisti më i mirë i muzikës country Blake Shelton

Artisti latin më i mirë i 2020 Fitues: Becky G

Artisti i ri më i mirë i 2020 Fitues: Doja Cat

Videoklipi më i mirë i 2020 Fitues: “Dynamite,” BTS

Bashkëpunimi më i mirë i 2020 Fitues: “WAP,” Cardi B ft. Megan Thee Stallion

Kolona zanore më e mirë e 2020 Fitues: “Only The Young,” Taylor Swift, Featured in Miss Americana./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme