Lojërat Olimpike: Atletët australianë dëmtuan shtretërit dhe dhomat e tyre para se të largoheshin

3 Gusht, 2021 - 6:03 pm

Atletët australianë dëmtuan shtretërit në dhomat e hotelit të fshatit të tyre olimpik dhe bënë një vrimë në mur para se të largoheshin, thotë komiteti olimpik i vendit.

Disa atletë gjithashtu treguan “sjellje të papranueshme” gjatë udhëtimit për në shtëpi, shtuan zyrtarët, transmeton KultPlus.

Por shefi i ekipit të Australisë Ian Chesterman tha se asnjë masë disiplinore nuk do të merrej pasi atletët kishin kërkuar falje.

Ai shtoi se dëmi ishte “i vogël” dhe se “nuk ishte gjëja më e vështirë për të thyer kartonin e shtratit”.

Chesterman nuk i përmendi atletët apo sportin që ata përfaqësonin.

Por Komiteti Olimpik Australian tha se organet drejtuese kombëtare të futbollit dhe sindikatës së ragbit po hetonin raportet e sjelljes së trazuar gjatë një fluturimi në Sidnei të Premten e kaluar.

Chesterman tha: “Disa të rinj bënë një gabim – ata kishin lënë dhomat në një gjendje që ishte e papranueshme.”

Ai shtoi: “Dhomat nuk u shkatërruan plotësisht në asnjë mënyrë.”./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme