Melisa Ibrahimi triumfon në Londër, ftohet të interpretoj në ‘Royal Albert Hall’

23 Shkurt, 2021 - 8:24 pm

Melisa Ibrahimi, e cila është studente në Fakultetin e Arteve të Bukura në Universitetin e Prishtinës, është shpallur fituese e vendit të parë në ‘Grand Prize Virtuoso’ Londër 2021, shkruan KultPlus.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Ibrahimi nëpërmjet një postimi në Facebook ku ndër të tjera ajo ka shkruar se është ftuar që edhe në vitin tjetër të interpretoj në ‘Royal Albert Hall” në Londër.

“I-re ne garen “Grand Prize Virtuoso” London 2021, dhe prejtim i veçante te ftohem te interpretoj ne “Royal Albert Hall” London ne vitin 2022 , ne nje nder sallat me prestigjioze ne bote!”, ka shkruar ndër të tjera ajo.

Më poshtë gjeni postimin e saj të plotë:

Suksesi i radhes se bashku me Profesoreshen time Alberta Troni!

Kenaqesi te zgjidhem Fituese e Vendit te

I-re ne garen “Grand Prize Virtuoso” London 2021, dhe prejtim i veçante te ftohem te interpretoj ne “Royal Albert Hall” London ne vitin 2022 , ne nje nder sallat me prestigjioze ne bote!

Çdo dite ndihem me fat dhe e priviligjuar te punoj me nje Profesoreshe si ju prof.Alberta Troni. Gjithmone e gjej vullnetin dhe deshiren te perfeksionoj gjdo detaj nen kujdesin tend! Faleminderit Profesoreshe. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme