Ministri Çeku: Burbuqe Berisha e dha frymën e fundit në Ministrinë e Kulturës

27 Tetor, 2021 - 2:36 pm

Sot vdiq regjisorja Burbuqe Berisha në moshën 51-vjeçare.

Për vdekjen e regjisores kanë reaguar figura të shumta publike, të cilën shprehën pikëllimin e ngushëllime për vdekjen e saj.

Ishte edhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku i cili përmes një statusi në rrjetin social Facebook theksoi se regjisorja Berisha la pas vetes një krijimtari të pasur filmike e teatrore.

Më poshtë gjeni statusin e plotë të ministrit Çeku.

Lajm i trishtë. Burbuqe Berisha iku para kohe. La pas një krijimtari të pasur filmike e teatrore. Ishte personalitet i veçantë i kulturës. Frymën e fundit e dha në Ministrinë e Kulturës. Kishte ardhur për punët përgatitore të koncertit të Operas, po e bënte regjinë e koncertit.

Ngushëllime familjes, komunitetit artistik dhe gjithë shoqërisë. Qoftë i përjetshëm kujtimi për jetën dhe veprën e Buqes. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme