Ministri Çeku me ftesë për komunitetin artistik, nis seria e diskutimeve mbi kulturën

9 Nëntor, 2021 - 3:15 pm

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku do të fillojë serinë e diskutimeve të hapura mbi kulturën.

Ky diskutim do të realizohet përmes bashkëbisedimit me komunitetet artistike, përcjellë KultPlus

Këto takime qëllim kryesor do të kenë adresimin e sfidave të përbashkëta në fuqizimin e rolit të komuniteteve në zhvillimin e politikave thuhet ndër tjerash në njoftim.

Diskutimi i parë do të marrë pjesë më 10 nëntor në ora 17:00 në Kino Armatë, derisa fokusi do të jetë në fushën e kinematografisë bëhet e ditur nga një njoftim i MKRS-së në Facebook./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme