Ministri Çeku: Reforma ligjore në kulturë po jetësohet me hapa të sigurt dhe konkretë

2 Shkurt, 2023 - 9:00 pm

Ministri Hajrulla Çeku nëpërmjet një statusi ka thënë se reforma ligjore në kulturë po jetësohet me hapa të sigurt dhe konkretë.

“Dy lajme të mira për kulturën sot

Miratohet në lexim të parë projektligji për kinematografinë, publikohet në platformën e konsultimeve projektligji për artin dhe kulturën.

Projektligji për kinematografinë u miratua në lexim të parë me mbështetje të plotë nga deputetët e të gjitha grupeve parlamentare. Reforma ligjore në kulturë po jetësohet me hapa të sigurt dhe konkretë”, thuhet në postimin e tij. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme