Misteri në Spanjë, zogjtë fillojnë të bien nga qieli si shi

3 Dhjetor, 2021 - 4:06 pm

Zogjtë filluan të binin papritur nga qielli dhe do u nënshtrohen analizave se pse ndodhi kjo gjë.

Një hetim ka nisur në Spanjë pasi qindra zogj ranë nga qielli ‘si shi’ jashtë një spitali.

Incidenti i çuditshëm ndodhi në Ferrol, në veri-perëndim të Spanjës dhe askush nuk e di se çfarë e shkaktoi zogun e egër të zbriste nga ajri.

Mediat lokale thanë se zogjtë filluan të godasin makinat dhe këmbësorët rreth orës 9 të mëngjesit. Kjo ndodhi jashtë spitalit Juan Cardona dhe policia që atëherë ka konfirmuar se askush nuk është lënduar.

Diçka e tillë mund të ishte shkaktuar për shkak të kimikateve toksike në qiell që ndodhi në fillim të këtij viti kur zogjtë fluturuan pranë një fabrike petrokimike në Tarragona. Por të tjerë kanë thënë se mund të ketë të bëjë me goditjet elektrike në një linjë elektrike aty pranë. /dosja.al/ /KultPlus.com

Misteri në Spanjë, zogjtë fillojnë të bien nga qieli si shi

Të fundit

Të ngjajshme