Momentet epike të ceremonisë mbyllëse të Lojërave Olimpike

9 Gusht, 2021 - 1:00 pm

Foto: Getty Images

Kanë kaluar dy javë të paharrueshme që kur Lojërat Olimpike të Tokios 2020 filluan në Japoni.

Pavarësisht pandemisë së vazhdueshme të koronavirusit, e cila fillimisht vonoi Lojërat Olimpike Verore për një vit të tërë, atletët nga e gjithë bota ngritën shiritin me aftësitë e tyre mbresëlënëse dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm, transmeton KultPlus.

Një gjë është e sigurt, kjo ngjarje nuk ishte asgjë tjetër veçse spektakolare.

Në fund të fundit, një gamë e gjerë momentesh të krijimit të historisë ndodhën gjatë Lojërave Olimpike të Tokios.

Shembull i përsosur: Allyson Felix i Ekipit USA u bë gruaja më e dekoruar në historinë olimpike të fushës me 10 medalje. Dhe gjithashtu të mos harrojmë se Simone Biles i kujtoi të gjithëve për rëndësinë e shëndetit mendor.

Gjatë Ceremonisë përmbyllëse të dielën, më 8 Gusht, pjesëmarrësit shijuan ngjarjen magjike në Stadiumin Kombëtar të Japonisë. Nga shfaqjet e jashtëzakonshme të valltarëve dhe këngëtarit japonez Tomotaka Okamoto e deri te fishekzjarret, një natë e paharrueshme./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme