Ndriçohet Biblioteka Kombëtare në nderim të të gjithë atyre që humbën jetën nga Covid19

14 Shtator, 2020 - 8:56 pm

Janë bërë gjashtë muaj prej kur në Kosovë u konfirmua rasti i parë me Covid19, prej marsit të këtij viti në vendin tonë e në botë kanë ndryshuar shumë gjëra në mënyrën e jetesës sonë.

Ajo çfarë edhe është më e dhimbshmja e krejt kësaj situate, janë jetët të cilat i kemi humbur gjatë kësaj periudhe.

Për të nderuar të gjithë ata që humbën jetën nga Covid19, kupolat e Bibliotekës Kombëtare u ndriçuan me të bardhë.

Lajmin e bëri të ditur i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili shprehej se bashkë mund ta kalojmë këtë sfidë.

Andaj edhe ndriçuam ndërtesën e Bibliotekës Kombëtare për të kujtuar të gjitha jetët që i mori #covid19 dhe për të nderuar dhe falënderuar nga zemra, të gjithë personelin shëndetësor që janë në vijën e parë të frontit që nga fillimi i pandemisë’‘, thuhet ndër të tjera në statusin e Ahmetit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme