Në Kosovë nis gara ndërkombëtare ‘Ushtari më i mirë 2024’

22 Prill, 2024 - 5:23 pm

Forca e Sigurisë së Kosovës ka mirëpritur sot ushtarakët nga vendet partnere që do të jenë pjesë e garës ndërkombëtare të “Ushtarit më të mirë 2024”, që ka filluar sot dhe do të përmbyllet me 26.04.2024 në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj.

Lajmin e ka bërë të ditur Forca e Sigurisë së Kosovës në facebook.

Përveç pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës pjesë e garës do të jenë edhe garuesit nga: Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Shqipëria, Kroacia, Maqedonia e veriut, Mali i zi, Jordania, Kanada dhe Latvia, të cilët do të sfidohen në disiplina të ndryshme ushtarake të organizuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës./KultPlus.com

Të ngjajshme