Nëna që e bëri fëmijën për QKUK e rrahu atë edhe në spital

12 Mars, 2021 - 8:16 pm

Policia e Kosovës ka arrestuar një grua nga Podujeva pasi e kishte përsëritur sulmin fizik ndaj fëmijës së saj, kësaj radhe në QKUK.

Sipas raportit të Policisë të ditës së enjte, e dyshuara ka sulmuar fizikisht fëmijën e saj viktimën kosovar. Viktima nga babai është dërguar fillimisht në emergjencën e Podujevës, e me pas në QKUK për tretman mjekësor. 

Ndërkohë zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë për KOHËN se vepra e saj është përsëritur edhe sot, transmeton KultPlus.

“Me datën 12.03.2021 në ora 14:00, me urdhër të prokurorit të shtetit është arrestuar dhe më pas ndaluar për 48 orë e dyshuara , pasi që e njëjta dyshohet se sot rreth orës 10:00, e kishte përsëritur veprën”, ka thënë Ahmeti. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme