“Nëse nuk mban perla sa je e re, mos i vendos ato kur të martohesh”

8 Shkurt, 2022 - 5:30 pm

Thënie të veçanta nga Chiara Ferragni:

“Vetëbesimi i vërtetë mendoj se buron prej fëmijërisë. Nëse ke kaluar një fëmijëri të lumtur, nëse prindërit të kanë bërë të ndihesh speciale, gjatë gjithë jetës ke për t’u ndjerë gjithmonë speciale”.

“Shprehu për veten tënde. Tregoje se kush je. Nëse nuk mban perla sa je e re, mos i vendos ato kur të martohesh”.

“Ndërmerr rreziqe dhe provo gjëra të reja”.

“Personaliteti për mua është deklarata më e fortë”.

“Mos u mendo shumë. Fotot më të mira kapen në mënyrë natyrale”.

“Disa persona më kanë dashur, disa të tjerë më kanë urryer. Ama të gjithë më kanë ndjekur në rrjetet sociale”.

“Kur vjen puna tek çdo gjë që dëshiron të bësh në jetë, atëherë duhet ta bësh me pasion. Suksesi mund të vijë, por vjen në fund. Gjëja më e rëndësishme është që ti të bësh atë që dëshiron të bësh”.

“Ki durim, nëse diçka është e shkruar të ndodhë, do të ndodhë. Sa herë jam munduar t’i nxis gjërat të shkojnë siç kam dashur unë, asnjëherë s’kanë shkuar ashtu”.

“Rregulli i vetëm që unë kam, është të jem sa më e veçantë dhe spontane të jetë e mundur. Unë nuk do ta vishja asnjëherë diçka, me të cilën nuk do të ndihesha rehat”./bota.al/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme