Nesër në Gjilan fillon Angros Festival 2021

5 Gusht, 2021 - 12:13 pm

Nesër në Gjilan do të fillojë edicioni i katërt i Angros Festival.

Përmes një postimi në Facebook Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se Angros Festival do të mbahet përgjatë tri ditëve  (6, 7 dhe 8 gusht) ku do të organizohen aktivitete të ndryshme kulturore dhe tradicionale, përfshirë këtu kënde të artit për fëmijë, punëtori, shfaqje të filmave e muzikë, gjithashtu aktivitete sportive dhe rekreative si yoga e çiklizmi.

Këto aktivitete do të organizohen në ambient të hapur ku mund të marrin pjesë grup mosha të ndryshme, duke përfshire fëmijë, të rijnë dhe të gjithë qytetarët në përgjithësi.

MKRS tutje njofton se aktivitetet e lartcekura të festivalit do të realizohen sipas agjendës së planifikuar në tri vende te qytetit: Sheshi ‘’Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha’’, Gërsheta Resort – Makresh dhe Kalaja e Pogragjës./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme