Nesër në Prizren hapet Qendra Artizanale

9 Korrik, 2020 - 4:30 pm

Nesër në Komunën e Prizrenit do të hapet Qendra e Kurseve Artizanale, shkruan KultPlus.

Në këto kurse do të mbahen pesë drejtime të ndryshme si: Djegie ne Dru, Reliev në letër, Rrobaqepje, Punim të Shajakut si dhe Dizajnimi i Veshjeve Moderne.

Këtu keni njoftimin e plotë:

“Nesër, më 10 korrik (e premte) Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik do të bëjë hapjen e Qendrës Artizanale në Prizren, ku do të mbahen pesë kurse të ndryshme si: Djegie ne Dru, Reliev në letër, Rrobaqepje, Punim të Shajakut si dhe Dizajnimi i Veshjeve Moderne.

Këto kurse do të organizohen nga DTZHE, në bashkëpunim me agjencinë TIKA dhe Komunën Konya të Turqisë, ku do të marrin pjesë më shumë se 100 pjesëmarrëse.

Hapja do të bëhet në orën 11:00, në ish objektin e Megasportit në qendër të qytetit, ku i pranishëm do të jetë kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e DTZHE-së, Sevil Kazaz”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme