Netflix largon fshehurazi filmat e Johnne Depp nga platforma

29 Dhjetor, 2020 - 4:26 pm

Platforma gjigante e transmetimit Netflix, dukshëm ka larguar të gjithë filmat e aktorit Johnny Depp për librarinë e tyre amerikane, njofton The Things, transmeton KultPlus.

Edhe pse nuk ka pasur ndonjë deklaratë zyrtare nga bashkëpunimi argëtues, tifozët vunë re se diçka nuk shkonte mirë kur ata u përpoqën të shkruanin emrin e tij në motorin e tyre të kërkimit.

Depp humbi një çështje të profilit të lartë për shpifje në Mbretërinë e Bashkuar muajin e kaluar kundër “News Group Newspapers” dhe redaktorin ekzekutiv Dan Wootton. Ata akuzuan Depp për abuzim fizik ndaj ish-gruas së tij, aktoren Amber Heard.

Sidoqoftë fansat e Johnny ishin kundër Netflix që të censuronte filmat e tij.

“Hmm, nëse kjo është rruga që ata do të ndjekin, atëherë ka qindra filma / shfaqje të tjera që do të duhet të heqin”, shkroi një fans në rrjete sociale.

“Netflix ka filma nga Mel Gibson, Sean Penn, Amber Heard dhe Kevin Spacey aty. Vendosën të heqin vetëm filmat e Johnny Depp?”, shtoi një tjetër.

“Po mendoj që ata e bënë këtë në heshtje sepse nuk donin reagime të ashpra. Ndoshta i rikthejnë filmat së shpejti”, tha një i tretë.

Ndërkohë Disney thuhet se nuk ka lejuar aktorin të bëjë një paraqitje në filmin e ardhshëm të “Pirates Of The Caribbean”./ KultPlus.com

Të ngjajshme