займ на карту онлайн потребительский кредит

Një grua spanjolle u kthye në shtëpi nëntë ditë pasi u shpall e vdekur

24 Janar, 2021 - 10:32 pm

Një grua 85-vjeçare, familja e së cilës besonte që ajo ka vdekur nga koronavirusi i ka befasuar ata duke u rikthyer në shtëpi, nëntë ditë pasi ishte varrosur, raportuan mediat të dielën.

Pas përzierjes së emrave, familja e Rogelia Blanco u informua se ajo ka vdekur nga COVID-19 më 13 janar dhe varrimi i saj ishte ditën tjetër, shkruan La Voz de Galica, shkruan Reuters.

Kështu që kur ajo arriti në gjendje të mirë dhe u kthye mirë në shtëpinë e kujdesit në Xove, në Spanjën veriore, të shtunën, ku jetonte edhe burri i saj Ramon Blanco, ai ishte i tronditur, tha gazeta.

“Nuk mund ta besoja. Isha duke qarë pas vdekjes së gruas sime”, ka thënë ai.

Gazeta citoi Fondacionin San Rosendo, i cili drejton shtëpinë e kujdesit, të thoshte se gabimi ndodhi kur Blanco dhe banorët e tjerë që rezultuan pozitivë për COVID-19 u transferuan në një shtëpi tjetër të kujdesit më 29 dhjetor për trajtim të specializuar. Fondacioni tutje shprehu keqardhje për incidentin. Gjithashtu edhe gjykata është informuar për gabimin, thuhet në deklaratë. /Koha/ KultPlus.com

Të ngjajshme