Një vit pa dalë nga shtëpia prej frikës nga koronavirusi, 91-vjeçari infektohet gjatë vaksinimit

2 Shkurt, 2021 - 10:03 pm

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Angli, ku një 91-vjeçar kishte një vit që nuk dilte nga shtëpia prej frikës nga COVID-19 dhe mori virusin ndërsa po vaksinohej.

Familjarët e tij thonë se ai po lufton me koronavirusin në spital, pasi u infektua derisa po vaksinohej.

Sipas mediave të huaja, një inxhinier në pension nuk ishte larguar nga shtëpia e tij në Bloxwich, Walsall që nga shkurti i vitit 2020 para se ta merrte vaksinën e Pfizer-BioNTech në Bloxwich Active Living Center më 13 janar, percjell Metro.

Djali i tij e çoi të moshuarin në qendër të qytetit dhe i tha familjes së tij se gjithçka që prekte Shorti ishte dezinfektuar para se ta përdorte, me përjashtim të një stilolapsi që ai përdori për të mbushur një formular.

Short u sëmurë vetëm disa ditë më vonë dhe u dërgua me urgjencë në Spitalin Walsall Manor më 16 janar, ku rezultoi pozitiv me koronavirus.

Mbesa e tij Emma Loundes, 36 vjeç, tha se familja tani beson se ai duhet të jetë infektuar derisa po vaksinohej. Ajo u shpreh se 91-vjeçari ishte “krejtësisht i shëndetshëm” para se të shkonte për t’u injektuar./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme