Nora Gjakova mposhtet në çerekfinale, mbetet në garë për medaljen e bronztë

4 Nëntor, 2022 - 11:10 am

Ndonëse pati një luftë deri në fund të sekondave, Nora Gjakova humbi në përballje me xhudisten nga Britania e Madhe, Lele Nairne, shkruan KultPlus.

Nairne u tregua më e suksesshme se Gjakova dhe kështu arriti kualifikimin në gjysmëfinale.

Ndërkaq, tani xhudistja nga Kosova ka mundësi që të fitojë medaljen e bronztë përmes repesazhit. /KultPlus.com

Të ngjajshme