Orkestra Frymore ‘Prizreni’ do mbajë nesër koncert

27 Shkurt, 2021 - 11:19 pm

Orkestra Frymore Prizreni për herë të parë do të organizojë koncert nesër në Shtëpinë e Kulturës ‘Xhemajl Berisha’ në Prizren, shkruan KultPlus.

Repertuari i këtij koncerti do të përmbajë vepra të kompozitorëve si Bizet, Shostakovitch, Webber, Zhulali, Schirfin, Antoni, Rota, Weiss, Peretti, Creatore, Ibrahimi, Piazzolla, Shkodrane.

Në njoftimin e bërë nga faqja zyrtare e Orkestrës Frymore të Prizrenit tregohet se koncerti dotë mbahet me fillim nga ora 18:00 dhe dirigjent do të jetë Edon Ramadani.

Tutje tregohet se hyrja në këtë koncert është me ftesa.

Më poshtë mund të lexoni statusin e tyre të plotë:

KONCERT

ORKESTRA FRYMORE PRIZRENI

Orkestra Frymore Prizreni nesër me 28 shkurt 2021 prej orës 18:00 për herë të parë organizon koncert në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha” në Prizren.

Repertuari i koncertit përmbanë vepra të kompozitorëve si Bizet, Shostakovitch, Webber, Zhulali, Schirfin, Antoni, Rota, Weiss, Peretti, Creatore, Ibrahimi, Piazzolla, Shkodrane.

Dirigjent: Edon RAMADANI

Mbajtja e maskës dhe respektimi i distancës është i obliguar.

Hyrja në koncert është me ftesa.

Mirësevini./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme