займ на карту онлайн потребительский кредит

Osmani bën homazhe në Ditën e Përkujtimit të Holokaustit: Duhet të luftojmë urrejtjen dhe diskriminimin

27 Janar, 2021 - 11:16 am

U.d së presidentit, Vjosa Osmani ka bërë homazhe në Ditën e Përkujtimit të Holokaustit, shkruan KultPlus.

Në përkujtim të jetëve të humbura, Osmani ka thënë se duhet të punojmë çdo ditë për të luftuar urrejtjen dhe diskriminimin.

“Në Ditën Përkujtimore të Holokaustit, ne kujtojmë të gjithë humbjet e shkaktuara nga gjenocidi i tmerrshëm i Holokaustit. Nuk është e mjaftueshme të thuhet kurrë më, ne duhet të punojmë çdo ditë për të luftuar urrejtjen dhe diskriminimin. Kosova nuk do të harrojë kurrë”, ka shkruar Osmani./KultPlus.com

Të ngjajshme