Përditësohet ranglista botërore e xhudos, Krasniqi e Gjakova në vendet e para

22 Dhjetor, 2021 - 10:46 am

Xhudistet kosovare, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi po e përmbyllin këtë vit me një tjetër sukses.

Në përditësimin e ranglistës së garuesve për vitin 2021 nga federata botërore e xhudos, Distria Krasniqi është rënditur e para në kategorinë nën 48 kilogramë kurse Nora Gjakova rënditet e para në kategorinë nën 57 kilogramë, përcjell KultPlus.

“Kosova dominon prapë botën,pas përditësimit të Ranglistes Botërore dy Kampionet tona Olimpike janë në vendin e parë!”- thuhet në njoftimin e Federatës së Xhudos në Kosovë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme