Presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti sot do të bëjnë homazhe te varri i ish presidentit Rugova

21 Janar, 2022 - 9:35 am

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti do të bëjnë sot homazhe te varri i Presidentit Historik, Ibrahim Rugova, në 16 vjetorin e vdekjes së tij. 

Sipas njoftimit të Presidencës, ata do të bëjnë homazhe në orën 11:00.   

 “Sot më 21 janar 2022, në orën 11:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Dr. Vjosa Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti, bëjnë homazhe te varri i Presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova, në 16 vjetorin e vdekjes”, thuhet në njoftim./ KultPlus.com 

Të fundit

Të ngjajshme