Presidentja Osmani merr pjesë në ceremoninë hapëse të Forumit të Dohas

26 Mars, 2022 - 11:01 am

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani po merr pjesë në ceremoninë hapëse të edicionit të 20-të të Forumit të Dohas, përcjell KultPlus.

Përmes një postimi në Tëitter, Osmani thotë se në këtë kohë sfiduese për botën, dialogu, diplomacia dhe diversiteti janë më të rëndësishme se kurrë.

Në vijim gjeni postimin e plotë të Presidentes:

Kënaqësi të marr pjesë në ceremoninë e hapjes së edicionit të 20-të të Doha Forum.

Në këtë kohë sfiduese për botën, dialogu, diplomacia dhe diversiteti janë më të rëndësishme se kurrë.

Pres me padurim të takohem me liderët e tjerë dhe të marr pjesë në diskutimet gjatë forumit./ KultPlus.com

Të ngjajshme