Presidentja Osmani: Ne u jemi mirënjohës partnerëve tanë amerikanë që qëndrojnë gjithmonë me popullin e Kosovës

9 Shtator, 2022 - 7:40 pm

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani ka falënderuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, në kuadër të angazhimit të tij për sigurinë në rajon, përcjell KultPlus.

“Një falenderim personal për Sekretarin
@SecBlinken
për angazhimin e tij të palëkundur për paqen dhe sigurinë në rajonin tonë dhe më gjerë.

Ne u jemi mirënjohës partnerëve tanë amerikanë që qëndrojnë gjithmonë me popullin e Kosovës. Së bashku, ne do të shkojmë nga forca në fuqi!”, ka shkruar ajo. / KultPlus.com

Të ngjajshme