Presidentja Osmani: Populli i Kosovës është krenar me ju

23 Korrik, 2021 - 3:29 pm

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani po merr pjesë në Lojërat Olimpike të Tokios, e cila edhe ka përshëndetë njëmbëdhjetë sportistët kosovarë që po marrin pjesë në këtë manifestim sportiv, shkruan KultPlus.

Presidentja Osmani ka reaguar në lidhje me këtë përfaqësim të Kosovës, e cila është shprehë se populli i Kosovës është krenarë me sportistët pjesëmarrës.

KultPlus ju sjell të plotë reagimin e presidentes Osmani.

Nder e krenari ta shoh parakalimin e 11 sportistëve të Republikës së Kosovës, të cilët po marrin pjesë në Lojërat Olimpike në Tokio.

Populli i Kosovës është krenar me ju, beson në përgatitjen tuaj, suksesin tuaj dhe triumfin tuaj.

Sportistët tanë që prej shumë kohësh po e ngrisin lart flamurin e shtetit të Kosovës, po na ngjallin shpresën dhe krenarinë se garat në sport nuk njohin shtete të mëdha e të vogla, por njohin sportistë të përgatitur, që me shpirtin garues thyejnë rekorde dhe bëjnë histori.

Në krye me të artën tonë Majlinda Kelmendi, sportistëve tanë ju uroj sukses! Ata do ta bëjnë krenar veten dhe shtetin e Kosovës!

Ju priftë e mbara! Një popull i tërë është me ju. 🇽🇰./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme