Presidentja Osmani publikon fotografinë nga pritja presidenciale në Nju Jork: Aleanca e lirisë. Aleanca e përjetshme

21 Shtator, 2023 - 9:25 am

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka takuar presidentin e SHBA-së, Joe Biden në Nju Jork, në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, përcjell KultPlus.

Ajo ka publikuar një fotografi me Biden, në të cilën janë edhe Zonja e Parë e SHBA-së, Jill Biden dhe Zotëria i Parë i Kosovës, Prindon Sadriu.

“Aleanca e Lirisë! Një Aleancë e përhershme!”, shkroi presidentja Osmani.

Osmani udhëtoi të dielën për në Nju Jork, ku pati takime me liderë botërorë e përfaqësues të organizatave ndërkombëtare në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Presidentja është ftuar që të marrë pjesë në pritjen zyrtare të organizuar nga presidenti i SHBA-së, Joe Biden. / KultPlus.com

Të ngjajshme