Presidentja Osmani shtron Darkën e Lamës në “Shtëpinë e të moshuarve” (VIDEO)

27 Tetor, 2022 - 9:37 pm

Tashmë e sa vite është traditë që në Kosovë të shtrohet Darka e Lamës, dhe këtë vit, presidentja Vjosa Osmani ka shtruar një darkë për të moshuarit që qëndrojnë në “Shtëpinë e të moshuarve” në Prishtinë, shkruan KultPlus.

KultPlus ju sjell më poshtë statusin e plotë të presidentes Osmani sikurse edhe një video nga kjo darkë.

Darkën e Lamës, festën tonë tradicionale, të cilën e organizojmë në përfundim të të korrave, sivjet e shtruam për më të dashurit tanë, të moshuarit, të cilët qëndrojnë në “Shtëpinë e të moshuarve” në Prishtinë, për t’ua shprehur mirënjohjen e respektin tonë të thellë për ta.

​Duke e shtruar sofrën e bukës me ta, ne treguam solidaritetin tonë për gjithë ata breza, të cilët i mblodhën bereqetet e kësaj toke, duke e mbajtur gjallë jetën tonë të përbashkët.

​Ata meritojnë më shumë se çdonjëri që t’ua shprehim mirënjohjen tonë./ KultPlus.com

Të ngjajshme