Princi Charles dhe Camilla e marrin vaksinën kundër koronavirusit

10 Shkurt, 2021 - 4:59 pm

Princi Charles me gruan e tij Camilla kanë marrë vaksinën anti covid.

Sipas mediave britanike, dyshja u vaksinuan pasi princi ishte i nfektuar me koronavirus muaj më parë.

Aty thuhet se shumë se 12.6 milionë njerëz në Mbretërinë e Bashkuar kanë marrë dozën e parë të një vaksine kundër Covid-19.

Çifti mbretëror suedez, mbreti dhe mbretëresha norvegjeze dhe mbreti jordanez Abdullah gjithashtu janë vaksinuar ditë më parë duke qenë një numër i madh që po e pranojnë këtë vaksinë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme