Prishtina stoliset për Ditën e Pavarësisë

16 Shkurt, 2021 - 12:21 pm

Nesër Kosova feston Ditën e Pavarësisë, teksa kryeqyteti është stolisur me flamuj.

Në pamjet që ka siguruar Indeksonline, shihet se flamujt e Kosovës janë të vendosur nëpër sheshe.

Kujtojmë se dje, Qeveria në largim ka bërë publike agjendën për Ditën e Pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt.

Në agjendën e aktiviteteve përmendet që të gjitha komunat e Republikës së Kosovës, janë udhëzuar që t’i stolisin rrugët dhe sheshet kryesore të qyteteve me flamurin e Kosovës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme