Projekti ‘Jepi ngjyrë Prishtinës’, pesë fusha sportive marrin ngjyrën e ekipit të kryeqytetit

17 Shtator, 2021 - 1:32 pm

Pesë fusha sportive në lagje të  ndryshme në Prishtinës janë ngjyrosur me ngjyrat që e karaterizojnë ekipin e kryeqytetit dhe tifozët e tij ‘Plisat’ në kuadër të projektit ‘Jepi ngjyrë Prishtinës, përcjell KultPlus.

Njoftimin e ka bërë kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook, ku tutje shton se këto fusha sportive kanë marrë ngjyrën që e meritojnë.

Postimi i plotë i tij:

 Po i japim ngjyrë Prishtinës!

Pesë fusha sportive nëpër lagje të ndryshme të qytetit tonë të bukur, tashmë kanë marrë ngjyrën që meritojnë.

Përuruam edhe fushën  në Bregun e Diellit e cila mori ngjyrat e fanellës së legjendës shqiptare të futbollit, Fadil Vokrri.

Projekti “Jepi ngjyrë Prishtinës”, u realizua nga Drejtoria e Sportit dhe Drejtoria e Kulturës. Përveç fushave të sportit janë pikturuar edhe shumë murale, trafo dhe pjesë të tjera të qytetit. Aktivitete këto të mirëpritura nga qytetarët e sidomos nga të rinjtë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme