Qerkezi pas vizitës së Osmanit: Artan, bashkë me ty dhe Kosova ka datëlindjen

17 Shkurt, 2021 - 11:27 pm

Pas vizitës së ushtrues së detyrës së presidentes, Vjosa Osmani dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, si nderim në përvjetorin e pavarësisë, por e ditëlindjes së djalit të saj, ka reaguar Ferdonije Qerkezi shkruan KultPlus.

Ajo ka shpërndarë postimin e bërë nga Vjosa Osmani ku ka shkruar se ata që e vizituan sot ja lehtësuan sado pak dhimbjen dhe mungesën e saj dhe njëkohësisht ka kujtuar edhe ditëlindjen e djalit të saj, Artanit.

“Artan, i bukuri i abës bashkë me ty edhe Kosova ka datëlindjen! Ata që më vizituan sot, Ma lehtësuan sadopak mungesën tuaj dhe dhimbjen!”, ka shkruar Qekrezi.

Në natën e 27 marsit të vitit 1999, forcat serbe kishin hyrë në shtëpinë e Ferdonijes dhe kishin marrë burrin e saj, Halimin, si dhe katër djemtë, Artanin, Armendin, Ardianin dhe Edmondin,.

Trupat e 2 djemve tjerë të saj Artanit, djalit të madh, dhe Edmondit të vogël, janë gjetur në lokacione të ndryshme në vitin 2005 në Kosovë.

Shtëpia e familjes Qerkezi ka mbetur një ndër dëshmitë më prekëse për krimet e Serbisë të kryera në Kosovë./ KultPlus.com

Artan, i bukuri i abës bashkë me ty edhe Kosova ka datëlindjen! Ata që më vizituan sot, Ma lehtësuan sadopak mungesën tuaj dhe dhimbjen!

Posted by Ferdonije Qerkezi on Wednesday, February 17, 2021

Të fundit

Të ngjajshme