Rama në Kiev, publikon foto me zemër të thyer (FOTO)

15 Qershor, 2022 - 1:58 pm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama bashkë me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq po qëndrojnë këto ditë në Kiev ku po shohin nga afër dëmet e shkaktuara nga lufta me Rusinë, përcjellë KultPlus.

Kryeministri Rama ka shpërndarë në profilin e tij në facebook disa fotografi nga ajo çka ka parë gjatë kësaj vizite teksa i ka shoqëruar me një emoji me zemër të thyer për Ukrainën.

Rama dhe Abazoviq janë nisur dje drejt Kievit, me ftesë të presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme